resume2
رزومه تاثیرگذار – چگونه یک رزومه تاثیرگذار بنویسیم؟
آذر ۲۲, ۱۳۹۴
Senior businessman learning he is fired.
چطور در مصاحبه های شغلی استرس خود را کنترل کنیم؟
بهمن ۲۶, ۱۳۹۴

طراوت و شادی را به محیط کارمان بیاوریم

photo_2016-01-30_23-27-04

محیط کار بیشتر ما پوشیده شده است از رنگ‌های تیره و غم‌زده. خاکستری، قهوه‌ای و سیاه. از ابتدای مدرسه وضع به همین صورت بوده. فرم مدرسه تیره، تخته‌سیاه تیره، میز و نیمکت، همه‌چیز غم‌انگیز و دلهره‌آور. در مدرسه چاره‌ای نداشتیم اما الآن وضعیت فرق کرده است. اکثر ما در محیط کارمان آن‌قدر اختیارداریم که وسایلی که باعث آرامش و شادی بیشتر ما در محیط کار می‌شود را به سرکار خود ببریم. حداقل اختیار میز کارمان با خودمان است.

اینکه چه چیزی را روی میز خودمان می‌گذاریم به سلیقه و شخصیت ما برمی‌گردد. خیلی‌ها دوست دارند جملات مثبت و الهام‌بخش را روی پارتیشن دور میز یا زیر شیشه میزشان نصب کنند. خیلی‌ها دوست دارند عکس منظره و جاهایی که دوست دارند به آنجا سفر کنند را ببینند. بعضی وقت‌ها خانم‌ها در محیط‌های کاری که سختگیری کمتری در آن‌ها وجود دارد تابلوها و کارت‌پستال‌های کوچکی به دیوار نصب می‌کنند. خانم‌های کارمند در پژوهشگاه ما صدف‌ها و گوش‌ماهی‌هایی که دیگر در آزمایشگاه زیست یا زمین‌شناسی استفاده نداشته است برای تزیین اتاق و محل کارشان استفاده می‌کنند.

گذاشتن وسایل در محیط اطراف به شما این احساس را می‌دهد که در قلمرو خودتان هستید و آرامش و امنیت برقرار است. هیچ‌وقت، هیچ‌وقت همکارتان را به خاطر اینکه عکس خانواده یا یک مجسمه بامزه را روی میز کارش دارد مسخره نکنید. بجای این کار از او یاد بگیرید. آن شخص دارد کاری انجام می‌دهد که به او کمک می‌کند استرس و تنش محیط کار را کمتر احساس کند.

پیشنهاد شخصی من به شما گلدان‌های سبز کوچک است. کمی بیشتر از یک ماه به آمدن بهار باقی‌مانده، بیایید طراوت و تازگی را به محیط کارمان ببریم. با این کار میز و محل کارمان رنگ طراوت و زندگی می‌گیرد. من هر بار که به گلدان کوچک روی میزم آب می‌دهم احساس آرامش و راحتی می‌کنم. احساس می‌کنم در خانه و در اتاق خودم هستم و دارم به گیاه‌های خانه آب می‌دهم. در طول چند لحظه تنش و خستگی کاملاً از ذهنم فرار می‌کند. به شما هم توصیه می‌کنم این کار را امتحان کنید.

شنبه‌هایتان شاد

2 دیدگاه ها

  1. مریم می‌گه:

    خیلی هم عااالی 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *