آرامش در محیط کار – چگونه در محیط کار آرامش داشته باشیم؟

چگونه در شغل خود پیشرفت کنیم ؟
آبان ۱۵, ۱۳۹۴
چطور شنبه را به یک روز شاد تبدیل کنیم؟
آبان ۲۲, ۱۳۹۴

آرامش در محیط کار – چگونه در محیط کار آرامش داشته باشیم؟

آرامش در محیط کار چرا لازم است ؟

اکثر ما حدود یک سوم روز و نصف زمان بیداری را در محیط کار می گذرانیم. در نتیجه داشتن آرامش در محیط کار،  داشتن محیط کار آرام و رابطه سالم و توام با صلح با همکارانمان تاثیر زیادی در سلامت جسمی و روحی ما دارد. می توان گفت درصد بالایی از احساس خوشبختی و رضایت ما از زندگی، ناشی از احساسی است که در محل کار داریم.
اما چه مسائلی باعث می شود که سلامت و آرامش محیط کار ما کم شود؟ پاسخ این است که هر مسئله ای که باعث شود اعتماد و احترام متقابل بین همکاران ضعیف شود. یکی از مهمترین دلایل کاهش حس اعتماد و احترام بین همکاران غیبت کردن است. غیبت، که متاسفانه در جامعه ما و در نتیجه در محیط های کاری رواج زیادی دارد باعث می شود که انرژی منفی زیادی در فضای کاری پخش شود، وقت کارکنان با صحبت های بیهوده تلف شود و جو بدبینی و عیب جویی در محیط کاری غالب گردد.

آرامش در محیط کار

چند دقیقه با خود فکر کنید واقعا چه فایده ای به حال شما دارد که بدانید فلان همکار از رانت و پارتی بازی استفاده کرده، در زندگی زناشویی اش مشکل دارد و یا خدای ناکرده مشکل اخلاقی دارد؟ آیا واقعا داشتن این اطلاعات کمکی به بهتر شدن زندگی شما می کند؟ یا اینکه فقط باعث می شود اعتماد شما نسبت به همکارانتان کم شود، احساس بی عدالتی کنید و از اینکه با چنین افرادی کار می کنید در عذاب باشید؟ بگذریم از اینکه در اغلب موارد در غیبت ها با پدیده معروف یک کلاغ چل کلاغ هم روبرو هستیم! از طرف دیگر اگر غیبت کننده خود ما باشیم هیچ بعید نیست که صحبت های ما در مقیاس حجیم شده به گوش غیبت شونده برسد و باعث بوجود آمدن حس کینه توزی و دشمنی در وی شود.
پس اگر دوست دارید از این جو مسموم دوری کنید سعی کنید هیچ وقت در جمع هایی که در حال غیبت هستند وارد نشوید، در برابر وسوسه از کار دیگران سر درآوردن مقاومت کنید و اگر در جمعی هستید که در آن غیبت شروع می شود اگر توانایی عوض کردن مسیر بحث و بردن آن به موضوعات جالب و خنده دار را ندارید به بهانه ای جمع را ترک کنید و مشغول کار خودتان شوید.

شنبه هایتان شاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *